Yeşile Boyalı Zemin Skandalı İçin İlk Açıklama

Yayıncı kuruluş Atatürk Olimpiyat Stadı’nda çimlerin daha iyi gözükmesi için gıda boyası ile yeşil renge boyandığını belirtti.

Yaşananlara Galatasaray Kulübü de twitter hesabından bir paylaşımda bulunarak saha zeminine dikkat çekti. Sarı kırmızılı kulüp yaptığı paylaşımda, ”On a small note, we’re not wearing green jerseys today (Küçük bir not olarak, bugün yeşil forma giymiyoruz)”dedi.

TFF, İstanbulspor- Galatasaray maçında saha zemininin gıda boyası ile boyanması skandalı sonrası bir açıklama yaptı.

Galatasaray’ın 1-0 galip geldiği karşılaşma öncesinde saha zemininin daha yeşil görünmesi için gıda boyası kullanılması ve oyuncuların yeşil renge bürünmesi Türkiye’nin gündemine oturdu. 2023 yılında Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapan Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki bu skandal görüntüler üzerine TFF bir açıklama yayınladı. Federasyon, stadyumun bakımından sorumlu firmanın sözleşmesinin 28 Eylül 2023 tarihinde feshedildiğini duyurdu.

” SÖZLEŞME FESHEDLDİ”

“İstanbulspor A.Ş. ile Galatasaray A.Ş. arasında oynanan 3. hafta erteleme müsabakası esnasında İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda saha bakım konularında eksiklikler ve yetersizlikler gözlenmiştir. Bu olumsuzluklar nedeniyle ilgili firma ile yürütülen saha bakım sözleşmesinin 28 Eylül 2023 tarihi itibariyle feshine karar verilmiştir.”

NELER OLMUŞTU?

İstanbulspor-Galatasaray maçının ilk yarısında ekrana gelen bir görüntü sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Sarı kırmızılı takımın Uruguaylı oyuncusu Lucas Torreira bir pozisyon sonrası uzun süre yerde kaldı. Sonra kenara gelerek tedavi olan Torreira’nın saçlarının ve formasının yeşile dönüştüğü görüldü. Yayıncı kuruluşun verdiği o görüntüde Galatasaray’ın beyaz formasının ve Torreira’nın sarı saçlarının yeşile boyanması herkesi şaşırttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x