Sega’nın Crazy Taxi oyunu hakkında yeni gelişmeler var!

Bu yeniden yapım, Sega’nın efsanevi oyun serilerini canlandırma çabasının bir parçası olarak görülüyor.

Sega, The Game Awards 2023’te Jet Set Radio, Shinobi, Golden Axe, Streets of Rage ve Crazy Taxi dahil olmak üzere yeni oyunların geliştirildiğini duyurdu. Bu oyunların her birinden kısa oynanış kliplerinin yer aldığı bir tanıtım videosu gösterildi. O zamandan bu yana bu girişimle ilgili pek bir şey duymadık ancak Japan Times tarafından yayımlanan bir makalede, bir Sega yöneticisi özellikle Crazy Taxi yeniden yapımını triple-A bir oyun olarak nitelendirdi.

Sega’nın Sapporo’daki destek stüdyosunu yöneten Takaya Segawa, “Phantasy Star Online 2: New Genesis ve Hatsune Miku: Colorful Stage! Gibi başlıklardan sorumluyuz ve Tokyo ve yurtdışındaki üslerle işbirliği içindeyiz. Ayrıca Crazy Taxi de dahil olmak üzere triple-A başlıklarının geliştirilmesine katılıyoruz.” dedi.

Sega’nın Crazy Taxi oyunu hakkında yeni gelişmeler var!

Crazy Taxi, ilk olarak 1999 yılında arcade oyunları arasında yerini almadan önce konsollar üzerinde de popüler olan bir sürüş oyunu serisidir. Oyuncular, bir taksi şoförü olarak şehir içinde hızla ilerler, yolcuları varış noktalarına ulaştırır ve bu sırada puan kazanmak için çeşitli akrobasi hareketleri yapar.

Crazy Taxi yeniden yapımı, Sega’nın eski serilerini canlandırma hamlesinin parçası olarak çıkacak ilk oyunlardan biri olmasına rağmen şirket, oyunların ne zaman veya hangi formatta piyasaya sürüleceğini henüz duyurmadı. Ancak Segawa’nın Crazy Taxi’yi triple-A bir oyun olarak nitelendirmesi, hayranların bu sevilen arcade oyununun mütevazı bir geri dönüşünden daha fazlasını bekleyebileceğini düşündürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x