Polat Dosyasına Yeni Bir El mi Uzandı? Yeni Bir Operasyon mu Geliyor?

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, Engin Polat ve Dilan Polat‘ın da aralarında olduğu şüphelilerle ilgili “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından başlatılan soruşturmada görev yapan polislerin bir kısmı açığa alındı. Yeni edinilin bilgiye göre dosyada yeni bir gizli tanık daha çıktı.

‘YENİ BİR GİZLİ TANIK DAHA ÇIKTI’

Gazeteci Murat Ağırel konuya ilişkin açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Görevden alınan polisler ve göreve yeni atanan kişiler dosyalara da hakimmiş. Yeni edinilin bilgiye göre dosyada yeni bir gizli tanık daha çıktı. Bu gizli tanık ünlü isme uzanan bir gizli tanık olabilir ama henüz doğrulatılmış bir bilgiye ulaşılamadı. İşin sonucuna geldiğimizde ne yazık ki bir takım müdahalelerin olduğu, yurttaşların güvenini tedirgin edecek müdahalelerin olduğu ve yanlış işlerin yapıldığı kanaatindeyim.”

YARGI ÇÜRÜYOR MU?

“Toplumdaki yurttaşlar bizlere geri dönüşlerinde “kesin polatlarla alakalı bir takım girişimlerde bulunuldu ve üzeri kapatıldı, bu süreci kapatırken devreye birileri girdi devreye girenler de hem polisleri hem de savcıları aldı” diyorlar. Bu dava ve dosya hakkında görüş bildiren haber yapan herkesin de bir takım yaptırımlara uğrayacağını iddia ediyorlar ama ciddiye bile almasınlar. Umarım adalete olan güven duygusunun sekteye uğradığı böyle bir dönemde davanın başına yeni birileri gelecekse şeffaflıkla yürütülerek şeffaflıkla sonuçlandırılmasını umuyoruz. MASAK ön raporuyla yapılan yorumların hepsi de kısıtlı kalıyor. Davanın MASAK raporları oluştuğu zaman her şeyi net şekilde göreceğiz. Yargının içindeki bu tip iddialar umarım doğru değildir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x