GTA 6’nın fragmanı bile rekorları alt üst etti

Rockstar Games, Grand Theft Auto 6‘nın (GTA 6) video fragmanını yayımlayarak dünyada büyük bir yankı uyandırdı. YouTube’da milyonlarca kişi tarafından izlenen ve yorumlanan bu video, interneti adeta salladı. Birçok yeni rekor da kırıldı. Hadi, detaylara bir göz atalım.

5 Aralık 2023’te ilk kez yayımlanan GTA 6 fragmanı, YouTube’da büyük bir patlama yarattı ve sadece ilk 24 saatte 90 milyonun üzerinde izlenme aldı. Ne yazık ki, bu fragman tek günde en çok izlenme rekorunu kıramadı. İlk 24 saatte en hızlı izlenen video olarak üçüncü sırada yer aldı ve BTS’nin ‘Butter’ şarkısının 108 milyon izlenmeyle elinde tuttuğu iki rekorun gerisinde kaldı. Ancak, oyunun gerçek çıkışından önce birçok yeni dünya rekoru kırdı.

GTA 6’nın fragmanı bile rekorları alt üst etti

Şu anda YouTube‘da 117 milyonun üzerinde izlenmeye sahip olan GTA 6 fragmanı, 12 yıl önceki öncülü GTA V‘nin fragmanını sadece 12 saat içinde geride bıraktı. Guinness Rekorlar Kitabı, GTA 6 fragmanının sadece 24 saatte tüm zamanların en çok izlenen video oyun tanıtımı olduğunu belirtti. Ayrıca, bu video ilk gün en çok izlenen müzik dışı YouTube videosu unvanını da aldı ve MrBeast’in 59,4 milyon izlenmeyle elinde tuttuğu önceki rekoru kırdı.

GTA 6 fragmanı, ilk 24 saatte YouTube’da en çok beğeni alan video oldu ve 8,9 milyon beğeni topladı. Şu an bu rakam neredeyse 10 milyon beğeniye ulaşmış durumda. Unutmayın ki bu, Grand Theft Auto 6 için yayımlanan ilk fragman ve yakında daha fazlası gelecek. Ayrıca, bu rekorlar sadece YouTube için geçerli ve X (eski adıyla Twitter) gibi diğer platformlarda alınan milyonlarca izlenmeyi hesaba katmıyor. Özellikle, bu fragman sayesinde Rockstar Games YouTube’da milyonlarca abone kazandı ve 10 milyon abone hedefine sadece 90,000 abone kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x