Binance, O Altcoin ile Entegrasyon Duyurdu: Fiyat Sıçradı!

Kripto para borsası devi Binance tarafından geliştirilen kripto ödeme platformu Binance Pay, Alchemy Pay’in altcoin projesi ACH ile entegre ettiğini duyurdu. Bu entegrasyon, kullanıcıların ACH’lerini Binance Pay kabul edilen tüm online ve offline alışverişlerde kullanmalarına olanak tanıyor. İşte detaylar…

Binance Pay ile Alchemy Pay arasında entegrasyon gerçekleşti

12 milyon aktif kullanıcıya sahip ve son üç yılda 120 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştiren Binance Pay, 80’den fazla kripto parayı destekliyor. Bu yeni entegrasyonla $ACH de platformda yerini alarak, çevrimiçi ve offline alışverişler, ödemeler, bağışlar gibi çeşitli finansal aktivitelerde $ACH kullanımını mümkün hale getiriyor.

Binance Pay, kullanıcıların restoranlarda yemek yemekten, kahve satın almaya, kuyumcularda alışveriş yapmaktan elektronik cihazlar almaya kadar çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için geniş bir satıcı ağı sunuyor. Travala.com, CryptoRefills, Coinsbee gibi online platformlar da Binance Pay ile entegre şekilde çalışıyor.

Kripto para birimlerinin günlük yaşantıya girmesi istenmekte

Hem Alchemy Pay hem de Binance Pay, kripto paraların günlük hayata daha fazla entegre edilmesi ve kripto ödemelerinin basitleştirilmesi hedefiyle ortak bir vizyonu paylaşıyor. Bu iş birliği, Aralık ayında “Crypto Card” adlı bir mini uygulamanın Binance Marketplace’te sunulmasıyla daha da güçlenmişti. Bu yenilik ile kullanıcılar, Chat GPT Plus, Apple Store, Amazon, Google Pay, Netflix, Ebay, Walmart gibi popüler markalarda kripto para birimleriyle sorunsuz bir şekilde alışveriş yapabiliyordu.

Şimdi ise, $ACH’nin de bu platformlarda kullanılabilir hale gelmesiyle, kripto paraların pratik uygulama alanları önemli ölçüde genişliyor. Küresel lider bir kripto ödeme çözümü sağlayıcısı olarak Alchemy Pay, küresel genişleme ve kullanıcı güvenliği için birçok ülkede ödeme ve para hizmetleriyle ilgili düzenleyici lisanslar aktif olarak alıyor. Ayrıca, Visa ve Mastercard tarafından güvenilir bir üçüncü taraf ödeme sağlayıcısı olarak resmi olarak tanınmaları, lider bir ödeme hizmeti sağlayıcısı konumlarını pekiştiriyor.

Alchemy Pay fiyatı yükseliş yaşadı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi 2017 yılında Singapur’da kurulan Alchemy Pay, işletmeleri, geliştiricileri ve son kullanıcıları için kripto paraları geleneksel fiat para birimleriyle sorunsuz bir şekilde birbirine bağlayan bir ödeme ağ geçididir. Etkinlik Launchpad’i, NFT Satın Alma, Kripto Kartı ve Kripto Ödemeleri gibi çözümleriyle Alchemy Pay, 173 ülkede ödemeleri destekliyor.

Haber sonrasında, ACH fiyatının %10’a yakın bir yükseliş kaydettiği belirtildi. Bu gelişme, kripto paraların günlük hayata entegrasyonunda önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Binance Pay ile $ACH’nin entegre olması, kripto para kullanımını kolaylaştırırken, Alchemy Pay’in de küresel pazardaki konumunu güçlendiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x