Xiaomi, yeni amiral gemisinde iPhone’u taklit edebilir

Şu sıralar Xiaomi Vivo rekabeti doruk noktasında. Apple, 12 Eylül’de iPhone 15 serisini resmi olarak tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni telefonlarda birçok güncelleme bekleniyor, ancak en dikkat çekici yenilik, paslanmaz çelik yerine ilk kez bir titanyum alaşımlı çerçeve kullanılması olacak. Xiaomi’nin yaklaşan Xiaomi 14 serisi akıllı telefonları da titanyum alaşımlı bir çerçeveyle gelmesi bekleniyor ve bu da onları bu trendi takip eden ilk Android telefon üreticisi yapabilir.

Son zamanlarda, duyum hesabı DigitalChatStation, bu yılın sonuna kadar birçok üst düzey telefonun yapısında titanyum alaşımının kullanılacağını ifade etti. Xiaomi de titanyum alaşımını kullanmayı planlayan markalar arasında. Özellikle Xiaomi 14 serisi için belirtildi. IceUniverse’in bir ay önce Weibo üzerinde yaptığı paylaşıma göre, Xiaomi 14 Pro, titanyum alaşımlı çerçeveye sahip ilk Android telefon olacak.

Xiaomi, yeni amiral gemisinde iPhone’u taklit edebilir

Titanyum alaşımı, güçlü ve hafif bir malzeme olup, sıklıkla havacılık ve savunma sektörlerinde kullanılır. Ayrıca korozyona ve aşınmaya karşı dirençlidir. Bu nedenle, telefonlara eklenmesi onları daha dayanıklı ve uzun ömürlü kılacaktır.

Birkaç gün önce, duyumcu, Xiaomi 14 serisinin 11 Kasım’da düzenlenen 11.11 alışveriş festivalinden önce piyasaya sürülmesinin beklendiğini açıkladı. Bu, Xiaomi’nin numaralı serileri için tipik olan lansman programından daha erken bir tarih. Xiaomi 13 serisi 2022’nin Aralık ayında piyasaya sürüldü ve sadece 9 ay içinde satış hedefine ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x