Bulgaristan’ın Burgaz kenti sular altında kaldı: 2 kişi hayatını kaybetti

Şiddetli yağışların vurduğu Bulgaristan‘da Burgaz kenti sular altında kaldı. Tsarevo kasabasında sel sularına kapılan 2 kişi yaşamını yitirdi.

SULAR ALTINDA KALAN KENTTE 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Bulgaristan‘ın Karadeniz kıyısının bazı kesimlerinde bugün şiddetli yağış etkili oldu. Ülkenin doğusundaki Burgaz kentine bağlı Tsarevo kasabasında yağışların yol açtığı sel nedeniyle 2 kişi hayatını kaybederken bölgede acil durum ilan edildi.

“DURUM ÇOK CİDDİ”

Tsarevo Belediye Başkanı Georgi Lapchev yerel bir kanala yaptığı açıklamada, “Durum çok ciddi. Tsarevo’da 2 kişinin ölümünü doğruladık” dedi. Sular altında kalan yerleşim yerlerinde 60 kişinin tahliye edildiği bildirilirken kasabada yağışların 5 gün boyunca etkili olacağı belirtildi. Bina ve otellerde su baskınları yaşandığı, köprü ve yolların altyapısında ise büyük hasarlar meydana geldiği kaydedildi.

ALARM SEVİYESİ YÜKSELTİLDİ

Kıyı kesimlerde yol ve araçlar sular altında kalırken, Varvara-Burgaz yolunun bir bölümünün su baskını nedeniyle trafiğe kapatıldı. Bulgaristan Meteoroloji Bürosu tarafından kentte görülmesi beklenen şiddetli yağış ve rüzgar nedeniyle alarm seviyesi turuncuya yükseltilirken bazı bölgeler için ise sarıya yükseltildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x